Nasır İçin Doğal Çözümler

Nasır, özellikle ayaklarda sürekli küçük travmalara bağlı gelişen ve ağrılı olabilen derideki kalınlaşmadır. Ayak nasırı, özellikle yanlış ayakkabı seçiminden kaynaklanır. Nasır için evde yapabileceğiniz bazı doğal çözümler mevcuttur. Ancak nasıl tedavi edilirse edilsin, öncelikle nasıra gelişimine neden olan sorun ortadan kaldırılmalıdır.

Ayak Nasırından Kurtulmak İçin Doğal Çözümler

1) Akşamları, sıcak suya 3 yemek kaşığı karbonat katarak eritin ve en az 10-15 dakikalık ayak banyosu yapın, bu şekilde sertleşmiş deri yumuşayarak daha rahat kalkacaktır

2) Bir parça pamuğu sirke ile ıslatıp nasırın üzerine akşam yatarken uygulayın ve sabaha kadar sirkeli pamuğun nasırın üzerinde kalmasını sağlayın. Ertesi gün nasırlı bölgeyi ponza taşı ile sürtün.

3) Kalın bir dilim limon kesin ve akşam yatarken nasırın üzerine temiz bir bez ile sarın ve sabaha kadar tutun, sabah ayaklarınızı ılık suyla yıkayın. Bu işlemi nasır düşene kadar üst üste bir kaç gece tekrarlayın.

4) Sarımsağı ezerek nasırın üzerine koyun ve temiz bir bezle sarın sabaha kadar bekleyin. Bu işlemi nasır geçene kadar devam edin. Sarımsağın diğer faydaları için buraya tıklayın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir